Filtr magnetyczno-bibułowy

ZASTOSOWANIE

Filtry magnetyczno-bibułowe przeznaczone są do czyszczenia wszelkiego rodzaju cieczy i chłodziw z zanieczyszczeń magnetycznych i niemagnetycznych o temperaturze nie przekraczającej 70 stopni Celsjusza i lepkości 30 Cst. Zespół filtrujący - filtr magnetyczny i filtr bibułowy - pozwala na uzyskanie czystości chłodziwa w granicach do 98,5% a wielkości pozostałych zanieczyszczeń ferro- i paramagnetycznych nie przekraczają 20 mikrometrów. Taka czystość chłodziwa, przy zastosowaniu oferowanej przez producenta filtrów właściwej włókniny filtracyjnej, umożliwia uzyskanie 12 klasy chropowatości obrabianych powierzchni. Filtry magnetyczne i magnetyczno-bibułowe do oczyszczania cieczy żrących, zasadowych i kwaśnych produkowane są w specjalnym wykonaniu.


FILTR BIBUŁOWY TYP FBA1 Zastosowanie

Filtr bibułowy przeznaczony jest do czyszczenia wszelkiego rodzaju cieczy i chłodziw obróbkowych z zanieczyszczeń, takich jak tworzywa sztuczne, ziarna z tarcz ściernych, pył metaliczny i inne zanieczyszczenia stałe jak np z gumy. Temperatura chłodziw nie może przekraczać 70 stopni Celsjusza i lepkości 30 Cst. Filtr nie może być stosowany do oczyszczania cieczy zasadowych, kwaśnych, żrących itp.

Filtr ten można łączyć z filtrem magnetycznym FMA1. Ten zespół filtrujący pozwala na uzyskanie czystości chłodziwa do 98,5%, a wielkość pozostałych zanieczyszczeń ferro- i paramagnetycznych nie przekracza 20 mikrometrów.

Zasada działania filtra bibułowego

Filtr ustawiony jest swobodnie na zbiorniku maszyny lub wykonanym na zamówienie ] kilienta. Zanieczyszczone chłodziwo obróbkowe spływa na włókninę filtracyjna rozwijaną z bębna. Włóknina jest ułożona na ruchomym transporterze. W miarę nagromadzenia się zanieczyszczeń na włókninie, zmniejszających jej przesączalność, następuje za pomocą sprzęgła przesunięcie się taśmy z zanieczyszczoną włókniną. Czysta włóknina umożliwia przesiąkanie chłodziwa i obniżenie się jego poziomu, a to powoduje zatrzymanie przenośnika włókniny. Zanieczyszczenia wychwycone przez włókninę usuwane są do oddzielnego pojemnika wraz z włókniną. Czyste chłodziwo przepływające przez włókninę filtracyjną przedostaje się grawitacyjnie do zbiornika umieszczonego pod filtrem, a stamtąd wraca do obrabiarki.

Konstrukcja do filtra magnetyczno bibułowego FMA1B

Stanowi główny element nośny części bibułowej wchodzącej w skład filtru magnetyczno-bibułowego FMA1B. FMA1B składa się z obudowy, do której zamontowany jest układ filtrujący.